Menu
-
Podsumowanie sezonu wiosennego Legia Biznes Cup!
20 lipca, 2023
Podsumowanie sezonu wiosennego Legia Biznes Cup!

Letnie rozgrywki zbliżają się wielkimi krokami, ale my, jeszcze przed starem nowej kampanii, wspomnimy o wydarzeniach z piłkarskiej wiosny. Graliśmy wówczas na pięciu poziomach ligowych i na brak emocji nie mogliśmy narzekać. Po długiej, pełnej mocnych wrażeń walce wyłoniliśmy pięciu mistrzów. Byli to odpowiednio: Buynew, Optima Logistics Group, Dentons, Canal + oraz Victoria Vegas. Z tego miejsca jeszcze raz całej piątce gratulujemy i nie będziemy przedłużać, tylko od razu zaprasimy do lektury podsumowania sezonu w Legia Biznes Cup!

 

I LIGA:

 

W najwyższej klasie rozgrywkowej rywalizacja od początku toczyła się między Buynew i Best Meals Football Team. W sezonie zasadniczym lepsza była załoga w szarych trykotach, ale w grupie mistrzowskiej walka toczyła się aż do ostatniej kolejki. W tej Buynew, w meczu bezpośrednim o tytuł, nie dali szans rywalom i sięgnęli po złoto. Sukces ten jest o tyle godny uznania, że Buynew przez całą kampanię nie zanotowali ani jednej porażki. Dla BMFT przypadło srebro, a skład podium uzupełniła ekipa PKO Sport, która uprzedziła TVP. Jeśli zaś chodzi o grupę spadkową, to w elicie pozostały drużyny Win Win I oraz Legia Media Team, z pierwszą ligą zaś pożegnali się Bo(L)esna Prawda i BT Poland.

Najlepszą ofensywę mieli Buynew (72 gole), ta sama załoga mogła też, wraz z Best Meals Footbal Team, pochwalić się najszczelniejszą defensywą (po 38 straconych bramek).

 

Przejdźmy teraz do indywidualnych statystyk:

Król strzelców: Mateusz Trąbiński (Buynew) – 30 goli

Król asyst: Mateusz Smoktunowicz (Buynew) – 15 ostatnich podań

Kanadyjczyk: Mateusz Trąbiński (Buynew) – 44 pkt (30G+14A)

Najlepszy bramkarz: Łukasz Trąbiński (Buynew)

MVP sezonu: Mateusz Trąbiński

 

Najlepsza szóstka sezonu:

 

II LIGA:

 

W II LIDZE bezkonkurencyjna okazała się ekipa Optima Logistics Group, która w czasie całego sezonu tylko raz nie wygrała (minimalna porażka z eFAKTOR w rundzie zasadniczej). OLG zgarnęli tytuł na kolejkę przed końcem rozgrywek, a dodatkowo grupę mistrzowską skończyli z kompletem zwycięstw. Na drugim, promowanym awansem stopniu podium zameldował się WIKTOR, a trzecie miejsce na pudle przypadło Alpha Vision. Czwarta była zaś była Loża. W grupie 5-7 utrzymanie zapewnili sobie P&G oraz wspomniany eFAKTOR, spadły zaś drużyny Legia Soccer Schools – Trenerzy oraz Willis Towers Watson. Najszczelniejszą defensywę mieli zdobywcy mistrzowskiego wazonu Optima (ledwie 20 stracony bramek), do tego złota załoga mogła się też pochwalić najlepszą ofensywą (71 trafień).

 

Indywidualne statystki wyglądały następująco:

 

Król strzelców: Bartek Gwóźdź (EFAKTOR) – 17 goli

Król asyst: Mateusz Trąbiński (WIKTOR) – 14 ostatnich podań

Kanadyjczyk: Mateusz Trąbiński (WIKTOR) – 31 pkt (17G+14A)

Najlepszy bramkarz: Dariusz Pocztowski (WIKTOR)

MVP sezonu: Bartosz Gołaszewski (Optima Logistics Group)

 

Najlepsza szóstka sezonu:

III LIGA:

 

Na trzecim froncie rywalizacja od początku do końca przebiegała pod dyktando Dentons, którzy już na dwie kolejki przed końcem zapewnili sobie złoto (i, rzecz jasna, promocję do II Ligi). Załoga w błękitno-zielonych trykotach tylko raz traciła punkty, w swoim przedostatnim meczu, w sytuacji, gdy już była pewna mistrzostwa. Pozostałe spotkania były zwycięskie, zazwyczaj w imponującym stylu. Na drugim, premiowanym srebrem i awansem miejscu zakończyli zmagania Canarinhos, a skład podium uzupełnili PKO Bank Polski, uprzedzając czwarty Volkswagen Bank Polska S.A. i piąty L’arc. Na kolejnych pozycjach finiszowali odpowiednio: Inter Cars IT, PEKAO S.A., Actina i #teamlidl. Spadku nie udało się, niestety, uniknąć dwóm zespołom, czyli ZTM oraz PZPN.

 

Najlepszy atak miała ekipa triumfatorów rozgrywek Dentons (aż 87 zdobytych goli), w defensywie zaś najlepsi byli brązowi medaliści z PKO Bank Polski (tylko 35 straconych bramek).

Indywidualne statystyki prezentowały się następująco:

 

Król strzelców:  Krystian Nowakowski (Dentons) – 26 goli

Król asyst:  Mariusz Lisowski (Volkswagen Bank Polska S.A.) – 15 ostatnich podań

Kanadyjczyk: Krystian Nowakowski (Dentosn) 36 pkt (26G+10A)

Najlepszy bramkarz: Mateusz Zduńczyk (PKO Bank Polski)

MVP sezonu: Krystian Nowakowski (Dentons)

 

Najlepsza szóstka sezonu:

IV LIGA:

 

Na czwartoligowych murawach o mistrzostwo biły się dwie ekipy: Canal + oraz CMK Oldboys. Mimo że w bezpośrednim starciu górą byli CMK, to ostatecznie tytuł, a także promocja na trzeci poziom, powędrowały do gabloty C+. Awans i srebro przypadły wspomnianym Oldboysom, a na pudle znalazło się też miejsce dla eService, którzy dzięki lepszemu bilansowi wyprzedzili PwC. Piąci na mecie zameldowali się Win Win II, blisko czołówki znalazły się następne drużyny w stawce, czyli Capgemini, Abakus Logistics i KS – Finezyjni (jak widać, na podium było wielu chętnych, co świadczyło o bardzo silnym i wyrównanym poziomie w IV Lidze). Utrzymanie zapewnili sobie Totalbet oraz Procter&Gamble Targówek, a spadłli KIRcelona wraz Goldman Sachs. Najskuteczniejszy atak z dorobkiem aż 72 goli mieli Abakus Logistics (czyli załoga, która ukończyła rozgrywki na siódmej lokacie), najlepszą defensywą zaś mogli pochwalić się zdobywcy mistrzowskiego wazonu Canal + (tylko 25 straconych bramek).

 

Statystyki indywidualne prezentowały się następująco:

 

Król strzelców: Artur Baranowski (CMK Oldboys) oraz Michał Glinka (Totalbet) – 26 goli

Król asyst: Tomasz Czerwniawski (Capgemini) oraz Piotr Łukaszewski (eService) – 12 ostatnich podań

Kanadyjczyk: Artur Baranowski (CMK Oldboys) – 34 pkt (26G+8A)

Najlepszy bramkarz: Mateusz Błażykowski (Canal +)

MVP sezonu: Artur Baranowski (CMK Oldboys)

 

Najlepsza szóstka sezonu:

V LIGA:

Na piątym froncie walka o tytuł była bardzo emocjonująca. Przed ostatnią serię gier na czele byli Ringier Axel Springier, ale po dość nieoczekiwanej porażce na finiszu sezonu ta ekipa spadła aż trzecią lokatę. Finalnie, rzutem na taśmę, mistrzostwo zdobyła Victoria Vegas, a srebro trafiło w ręce Królewskich. Obie te drużyny uzyskały też promocję do IV Ligi. Niewiele do podium zabrakło czwartym na mecie PSE S.A., dobrze wyglądały też następne zespoły w stawce, mianowicie FC MoneyGram, Wodociągi Warszawskie i Fundacja Z ŁAWKI REZERWOWYCH. W dole stawki uplasowali się Warner Music Poland, Grail Point, Supra, JTI Poland oraz Allfunds Allstars.

Jeśli chodzi o indywidualne wyróżnienia, to prezentowało się to tak:

 

 

Król strzelców: Krzysztof Czarnota (Victoria Vegas) – 21 goli

Król asyst: Jakub Przybyła (Victoria Vegas) oraz Sebastian Zbijowski (Ringier Axel Springer) – 11 ostatnich podań

Kanadyjczyk: Krzysztof Czarnota (Victoria Vegas) – 31 pkt (21G+10A)

Najlepszy bramkarz: Bartosz Wojciechowski (Królewskie)

MVP sezonu: Krzysztof Czarnota (Victoria Vegas)

 

Najlepsza szóstka sezonu:

20 lipca, 2023